Cztery wygrane i wtopa tyszan - wyniki 5. kolejki Fortuna 1. ligi

Za wyjątkiem tyszan, 5. kolejka Fortuna 1. ligi była bardzo udana dla drużyn z naszego województwa. Cztery pozostałe, nasze ekipy odniosły komplet zwycięstw!

Bardzo miłe niespodzianki sprawiły nam zespoły Podbeskidzia B-B, GKS 1962 Jastrzębie oraz Rakowa Częstochowa. Wszystkie nasze drużyny przywiozły komplet punktów z boisk przeciwników. Górale dość nieoczekiwanie pokonali w Mielcu Stal 1:0, po złotej bramce Łukasza Sierpiny,

Jeszcze większą niespodziankę sprawili podopieczni Jarosława Skrobacza, którzy całkowicie zasłużenie wygrali w Opolu z miejcową Odrą 2:1. Gole dla beniaminka 1. ligi były autorstwa: Bartosza Jaroszka i w drugiej połowie Ukraińca - Farida Aliego. Gospodarze odpowiedzili tylko trafieniem rezerwowego Sebastiana Boneckiego.

W końcu na miarę swoich mozliwości zagrała wzmocniona w ostatnim czasie katowicka GieKSa. Trójkolorowi na Bukowej planowo pokonali Wigry Suwałki, dzięki golom Dominika Bronisławskiego w pierwszej połowie i Adriana Błąda w drugiej części gry.

Liderujący w tabeli Raków Częstochowa skromnie, jedną bramką pokonał w Głogowie Chorberego i umocnił się w fotelu lidera. Autorem decydującej bramki był w 13. minucie gry - Karol Mondek. Teraz drużyna Marka Papaszuna patrzy na resztę stawki z góry, z przewagą 3. punktów nad peletonem składajacym się z aż 9. rywali!.

Swoistą plamę dali niestety podopieczni Ryszarda Tarasiewicza. GKS Tychy na własnym boisku doznał szokująco wysokiej przegranej ze Stomilem Olsztyn dowodzonym przez byłego trenera tyszan - Kamila Kieresia. Goście z Warmii prowadzili już do przerwy po trafieniu Wołodymyra Tanczyka, a swoistej egzekucji na gospodarzach Stomilowcy dokonali w drugiej częsci gry w zaledwie 5 minut. Katami tyskiego GKS-u okazali się Grzegorz Lech i Michał Góral.

Po 5. rozegranych seriach w tabeli panuje niesamowity ścisk, niczym w tramwaju w godzinach szczytu. Wystarczy powiedzieć, że wygrana wywindowała katowiczan z ostatniej pozycji, na czwartą lokatę. Z kolei aż 9 drużyn ma 7 punktów, a więc wicelidera tabeli dzielą od ostatniej drużyny zaledwie dwa oczka! Kolejne przetasowania, niczym w rollercoasterze już w najbliższą środę - kiedy to wyjątkowo w środku tygodnia zostanie rozegrana 6. kolejka Fortuna 1. lifgi.