Ruch blisko, coraz bliżej... - wyniki 32. kolejki Fortuna I ligi

Ruch Chorzów zmierza do Ekstraklasy. W 32. kolejce rozgrywek Fortuna I ligi chorzowianie pokonali Odrę Opole 3:0 i pozostają wiceliderami tabeli.

W pierwszej połowie to ekipa gości była w stanie stworzyć więcej groźnych akcji. Mimo to piłkarze klubu z Chorzowa zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu. W 40. minucie Maciej Sadlok dośrodkował w pole karne Odry z rzutu rożnego, a po chwili zamieszania futbolówka odbiła się Jakuba Szreka i wpadła do bramki.

W drugiej połowie podopieczni trenera Jarosława Skrobacza podwyższyli prowadzenie. Daniel Szczepan w 61. minucie dograł piłkę w pole karne rywali. Po tym podaniu swoimi umiejętnościami popisał się Patryk Sikora, która efektownym wolejem trafił do bramki przeciwników. Jak się okazało, nie był to koniec problemów ekipy z Opola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Szczepan, który wcześniej asystował przy trafieniu na 2:0. 27-letni napastnik najpierw przeszedł jednego z defensorów Odry, a następnie oszukał golkipera gości. Pozostało mu tylko wpakować piłkę do pustej bramki.

Ruch Chorzów - Odra Opole 3:0 (1:0)
1:0 - Szrek, 40 min. (samobójczy)
2:0 - Sikora, 61 min.
3:0 - Szczepan, 84 min.
Ruch: Bielecki – Michalski, Szur (46. Kasolik), Szywacz, Sadlok – Wójtowicz, Sadlok, Sikora (79. Witek), Piątek (72. Foszmańczyk), Feliks (72. Kobusiński) – Szczepan (88. Pląskowski).

Stal Rzeszów - GKS Katowice 1:1 (0:0)
1:0 - Michalik, 62 min.
1:1 - Arak, 86 min. (karny)
GKS Katowice: Kudła – Jaroszek, Repka, Kołodziejski – Wasielewski, Urynowicz (69. Figiel), Kozubal (86. Dudziński), Rogala – Roginić (46. Arak), Błąd (80. Kościelniak) – Bergier (80. Marzec).

Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 2:1 (2:0)