Bezlitośni dla Górali. Cenny remis GieKsy - wyniki 12. kolejki Fortuna 1. ligi

Nie mieli litości dla zespołu Podbeskidzia Bielsko-Biała piłkarze GKS-u Tychy. Zespół trenera Dariusza Banasika strzelili trzy gole i odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie. GKS Katowice zdobył cenny punkt w wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna.

Mecz W 12. minucie wynik otworzył Bartosz Śpiączka. W 36. minucie zrobiło się 2:0, gdyż piłkę we własnej siatce umieścił Jan Hlavica. W 49. minucie rezultat zamknął Krzysztof Machowski. Zważywszy na dyspozycję obu drużyn, rozstrzygnięcie ich rywalizacji nie może dziwić.

GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (2:0)
1:0 - Śpiączka, 12 min.
2:0 - Hlavica, 36 min. (samobójczy)
3:0 - Machowski, 49 min.
GKS Tychy: Kikolski – Tecław, Nedić, Budnicki – Machowski (87. Połap), Wojtuszek, Żytek, Błachewicz (87. Skibicki) – Rumin (72. Radecki), Śpiączka (83. Dzięgielewski), Niewiarowski (72. Szpakowski).

GKS Katowice, mimo dobrej postawy w pierwszej połowie, na przerwę schodził przegrywając 0:1. W 37. minucie po rzucie rożnym w polu karnym GieKSy najlepiej odnalazł się w nim Jonathan De Amo, którego strzał wpadł do siatki bramki GieKSy. Od tego momentu katowiczanie musieli gonić wynik. Długo sztuka ta się nie udawała, ale w 84. minucie w końcu GKS-owi udało się doprowadzić do remisu po uderzeniu Grzegorza Rogali. Piłka po rykoszecie od de Amo wpadła do bramki Górnika.

Górnik Łęczna - GKS Katowice 1:1 (1:0)
1:0 - de Amo, 37 min.
1:1 - de Amo, 84 min. (samobójczy)
GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek (78. Figiel), Jędrych, Komor, Rogala (87. Danek) - Błąd (87. Arak), Repka, Kozubal, Alemán (78. Marzec) - Bergier (68. Mak).