GKS Tychy nie wskoczył na fotel lidera - wyniki 14. kolejki Fortuna 1. ligi

Po sensacyjnej porażce Odry Opole zespół GKS-u Tychy stanął przed szansą zajęcia fotela lidera Fortuna 1. ligi. Niestety podopieczni trenera Dariusza Banasika przegrali z Lechią Gdańsk. Również niedosyt mają kibice GKS-u Katowice. Ich drużyna prowadziła w Rzeszowie ze Stalą 2:0, ale musiała zadowolić się tylko remisem.

Tyszanie przystąpili do meczu z Lechią nieco sparaliżowani szansą, jaka się przed nimi otworzyła. Wykorzystali to goście, którzy w 24. minucie objęli prowadzenie. Piłkę na lewej flance otrzymał Maksym Chłań, zatańczył z futbolówką w polu karnym i uderzeniem w kierunku dalszego słupka otworzył wynik rywalizacji. Gospodarze rozpoczęli drugą odsłonę spotkania w idealny możliwy sposób. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Bartosz Śpiączka wykorzystał świetne dośrodkowanie Dominika Połapa i w 52. minucie głową umieścił piłkę w siatce. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo nie minęło nawet 180 sekund i Lechia prowadziła 2:1. Wydaje się jednak, że ze strzałem Rifeta Kapicia powinien poradzić sobie Maciej Kikolski. Kiedy na 3:1 podwyższył w 61. minucie Tomas Bobcek, który został świetnie obsłużony przez Tomasza Neugebauera, stało się jasne, iż miejscowym będzie niezwykle trudno zdobyć jakiekolwiek punkty.

GKS Tychy - Lechia Gdańsk 1:3 (0:1)
0:1 - Chłań, 24 min.
1:1 - Śpiączka, 52 min.
1:2 - Kapić, 53 min.
1:3 - Bobcek, 61 min.
GKS Tychy: Kikolski - Dojaković, Nedić, Budnicki (46. Tecław) - Połap, Mystkowski (46. Niewiarowski), Wojtuszek (76. Bieroński), Błachewicz - Rumin, Radecki (76. Dzięgielewski), Szpakowski (46. Śpiączka).

Piłkarze GKS-u Katowice w Rzeszowie bardzo chcieli zrehabilitować się za porażkę z Polonią Warszawa. I trzeba przyznać, że byli blisko odniesienia zwycięstwa. Prowadzenie objęli w 25. minucie spotkania. Piłka trafiła wtedy do Sebastiana Bergiera, który - mimo asysty obrońcy - obrócił się i potężnym strzałem dał GKS-owi prowadzenie. Początek drugiej połowy przyniósł mnóstwo emocji. Po analizie VAR arbiter postanowił ukarać czerwoną kartką Mateusza Marca za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu. Grający w osłabieniu GKS w kolejnej akcji podwyższył prowadzenie! W polu karnym Stali czujnością wykazał się Dawid Brzozowski, który mocnym, płaskim strzałem pokonał Jakuba Wrąbla

Co jasne, GKS skupił się od tego momentu na defensywie i pilnowaniu wyniku. Stal rzuciła wszystkie siły do ataku. Dawid Kudła miał mnóstwo pracy i popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Na kwadrans przed końcem sposób na niego znalazł Adler da Silva i zdobył gola kontaktowego. Ten sam zawodnik w samej końcówce doprowadził do wyrównania.

Stal Rzeszów - GKS Katowice 2:2 (0:1)
0:1 - Bergier, 25 min.
0:2 - Brzozowski, 55 min.
1:2 - da Silva, 75 min.
2:2 - daSilva, 87 min.
GKS Katowice: Kudła - Brzozowski, Jaroszek (57. Janiszewski), Jędrych, Komor, Rogala - Marzec, Repka, Kozubal (90. Mak), Błąd (80. Figiel) - Bergier (80. Arak).