Świetny początek tyszan - wyniki 20. kolejki Fortuna 1. ligi

Od niezwykle cennego zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną Fortuna 1. ligi piłkarze GKS-u Tychy. Zespół trenera Dariusza Banasika pokonał Odrę Opole 2:0. Cenną wygraną nad Motorem Lublin odniósł GKS Katowice.

Przez pierwsze pół godziny rywalizacji w Tychach niewiele działo się na murawie. Obie strony cierpliwie dążyły do sytuacji bramkowych, aż w końcu w 32. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania. Tyszanie zaskoczyli rywali z rzutu rożnego, po którym Marko Dijaković szczupakiem z okolicy piątego metra umieścił piłkę w siatce. Podopieczni trenera Banasika poszli za ciosem i błyskawicznie podwyższyli prowadzenie. W 33. minucie Daniel Rumin doskonale wpadł w pole karne i zdobył gola precyzyjnym uderzeniem po ziemi.

Po przerwie gra był już znacznie bardziej wyrównana. W 60. minucie Dominik Połap spróbował zaskoczyć bramkarza z dystansu, jednak piłka po jego strzale przeszła obok słupka. Sytuacja Odry mogła skomplikować się jeszcze bardziej w 76. minucie, gdy arbiter pokazała czerwoną kartkę Adrianowi Purzyckiemu. Po analizie VAR sędzia zmienił jednak swoją decyzję i gracz gości obejrzał jedynie żółty kartonik. Ostatecznie w drugiej połowie żadna ekipa nie zdołała zdobyć bramki i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

GKS Tychy - Odra Opole 2:0 (2:0)
1:0 - Dijaković, 32 min.
2:0 - Rumin, 34 min.
GKS Tychy: Kikolski - Połap, Budnicki, Nedić, Tecław - Dijaković (90. Błachewicz), Rumin (85. Stangret), Wojtuszek, Żytek (85. Kurtaran), Ertithaler (72. Szpakowski) - Śpiączka (72. Radecki).

GKS Katowice od początku natarł na drużynę Motoru Lublin. W 34. minucie jeden z rywali zagrywał ręką przed polem karnym. Do piłki na 20 metrze podszedł Sebastian Bergier, ale jego uderzenie trafiło tylko w górną część poprzeczki. W 42. minucie katowiczanie rozegrali akcję zakończoną podaniem Shuna Shibaty. Rywal przy próbie wybicia piłki zagrywał ją ręką i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Arkadiusz Jędrych. Pewnie uderzył obok prawego słupka dając GKS-owi prowadzenie.

Bergeir za zmanrowanie karnego zrehabilitował się w 85. minucie. Jego potężna bomba z 30 metrów przeleciała nad rękami Łukasza Budziłka i wpadła do bramki Motoru podwyższając prowadzenie GieKSy. Wynik już nie uległ zmianie.

GKS Katowice - Motor Lublin 2:0 (1:0)
1:0 - Jędrych, 42 min. (karny)
2:0 - Bergier, 85 min.
GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Kuusk, Jędrych, Komor, Rogala (90. Danek) - Błąd (77. Marzec), Repka, Kozubal (90. Baranowicz), Shibata (77. Aleman) - Bergier (87. Pietrzyk).