Pierwsza wygrana i punkty Skrzaków - wyniki 7. kolejki II ligi

Dopiero w 7. serii gier beniaminek z Częstochowy zanotował pierwszą wygrana i pierwsze punkty w sezonie 2018/19 w II lidze!

Szkoda tylko że piłkarze Skry Częstochowa uczynili to kosztem innej naszej drużyny - Rozwoju Katowice. Bohaterem spotkania pod  Jasną Górą został Damian Nowak, który w odstępie zaledwie kwadransa w I połowie pokonał golkipera gości, czym przyczynił się do pierwszej wiktorii swojego zespołu. Była to dopiero drugą i trzecia bramka w tym sezonie na koncie gospodarzy!

W niedzielę bardzo długo ze swoimi ryywalami męczyli się na Batorego Niebiescy. Komplet trzech oczek drużynie Ruchu Chorzów w starciu z Olimpią Elbląg zapewnił dopiero w w doliczonym czasie gry z rzutu karnego doświadczony  - Wojciech Kędziora. Strzelec złotego gola w geście radości ściągnął koszulkę, co zaowocowało drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką dla niego.

Z jedny;m punktem z dalekiego wyjazdu na Pomorze Zachodnie wracają piłkarze ROW-u 1964 Rybnik. W Stargardzie, w pojedynku z miejscowymi Błękitnymi, rybniczanie zremisowali 1:1. Goście ze Śląska prowadzenie objęli już w 7. minucie gry, po skutecznym strzale z wapna - autorstwa Jana Janika. Gospodarze wyrównali w 58. minucie, a wygrywać mogli już 5 minut póżniej, ale karnego w wykonaniu Michała Cywińskiego z Błękitnych - obronił Kacper Rosa.

Wyniki 7. kolejki II ligi:
Skra Częstochowa - Rozwój Katowice 2:0 (2:0)
1:0 - Damian Nowak 17'
2:0 - Damian Nowak 32'
Skra: Biegański – Jurek (77' Niedbała), Woldan, Holik, Obuchowski – Napora, Olejnik, Zalewski, Nocoń (90' Kieca), Buławski – Nowak (52' Siwek).
Rozwój: Golik – Paszek, Lepiarz, Gałecki, Kunka, Łączek – Mońka (83' Olszewski), Płonka, Kuliński (46' Baranowicz), Kaletka (65' Wrzesień) – Niedojad (80' Marchewka).
Żółte kartki: Nowak, Nocoń, Niedbała - Paszek, Wrzesień. Sędziował: Piotr Łęgosz (Włocławek).

Ruch Chorzów - Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Kędziora (k.) 90+1'
Ruch: Lech - Duriska, Obst, Małkowski, Bartolewski - Urbańczyk (46' Sikora) – Kowalski (85' Wdowik), Walski, Bogusz, Podgórski (64' Nowakowski) - Balicki (63' Kędziora).
Żółte kartki: Kowalski, Walski, Kędziora, Bogusz - Sedlewski, Persona, Lewandowski. Czerwona kartka: Wojciech Kędziora (91' minuta, Ruch, za drugą żółtą). Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Widzów: 4025.

Błękitni Stargard - ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:1)
0:1 - Jan Janik (k.) 7'
1:1 - Mateusz Kwiatkowski 58'
ROW 1964: Rosa - Janik, Jary, Bojdys - Krotofil, Wasiluk, Zawadzki, Mazurek - Koleczko (35' Rostkowski, 73' Dzierbicki),, Spratek (59' Tkocz), Brychlik (64' Okuniewicz).
Żółte kartki: Rzepecki, Cywiński, Shimmura, A.Kwiatkowski - Zawadzki, Rosa. Sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka). Widzów: 700.

Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 3:0 (3:0)
1:0 - Adrian Gębalski 19'
2:0 - Dawid Kubowicz 22'
3:0 - Adrian Gębalski 25'

Widzew Łódź – Resovia 2:1 (2:0)
1:0 - Dario Kristo 2'
2:0 - Mateusz Michalski (k.) 29'
2:1 - Sebastian Zalepa 78'

Pogoń Siedlce - Gryf Wejherowo 7:2 (4:1)