Ważne zwycięstwo Polonii. GKS Jastrzębie pod kreską - wyniki 19. kolejki 2. ligi FOTO: Tomasz Ryczaj-Głogowski

Po zwycięstwie nad Olimpią Grudziądz w obozie Polonii Bytom powiało optymizmem. Beniaminek wygrał bardzo ważny mecz i może liczyć, że zimę spędzi poza strefą spadkową. Odmienne nastroje panują wśród kibiców GKS-u Jastrzębie. Ekipa trenera Piotra Dziewickiego przegrała ze Stomilem Olsztyn i znalazła się pod kreską.

Mecz Polonii Bytom z Olimpią Grudziądz był dla obu beniaminków niezwykle ważny. Wszak punkty w nim zdobyte dawały nadzieje na spokojniejszą zimę. Spotkanie rozpoczęło się udanie dla gości. W 17. minucie z rzutu rożnego zacentrował Kamil Kurowski, a wychodzący do piłki Kamil Hajduk został przyblokowany przez rosłego rywala, a drugi stoper gości Damian Kostkowski, główkował do siatki. Na wyrównanie kibice Polonii czekali siedem minut. Lucjan Zieliński z prawej strony wrzucił ostrą piłkę w „szesnastkę” gości, skąd Adrian Piekarski, mimo asysty rywala zaskoczył Kacpra Górskiego.

Losy meczu rozstrzygnęła akcja z 71. minuty. Michał Szmigiel przejął wybijaną przez rywali piłkę i zagrał na piąty metr, gdzie Oskar Sikorski nie trafił w futbolówkę, a Dawid Wolny znalazł się sam przed bramkarzem. Najlepszy snajper Polonii umieścił piłkę w siatce.

Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)
0:1 - Kostkowski, 17 min.
1:1 - Piekarski, 24 min.
2:1 - Wolny, 71 min.
Polonia: Hajduk – Bedronka, Piekarski, Konieczny – Stefański (86. Budzik), Jopek, Gajda, Szmigiel, Andrzejczak (90. Żagiel) – Wolny (86. Ropski), Zieliński (81. Ściślak).

Porażka poniesiona w Olsztynie z drużyną Stomilu sprawiła, że zespół GKS-u Jastrzębie znalazł się w strefie spadkowej. Po bezbramkowej pierwszej połowie jastrzębianie dali się zaskoczyć tuż po wznowieniu gry po przerwie. Goście stracili piłkę w środku pola, trafiła ona do Daniela Pietraszkiewicza i pomocnik olsztyńskiego klubu znalazł się w idealnej sytuacji i nie zmarnował szansy na wyprowadzenie Stomilu na prowadzenie.

Bramka na 2:0 padła w ostatniej akcji meczu. W polu karnym rywali mocno się zakotłowało i piłka wpadła do bramki. Ostatnim zawodnikiem, który dotknął futbolówki był Michał Karlikowski. Jastrzębianie kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Szymon Matuszek.

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 - Pietraszkiewicz, 47 min.
2:0 - Karlikowski, 90 min.
GKS Jastrzębie: Drazik – Boruń, Kozłowski (29. Kiebzak), Lech, Kargul-Grobla – Vaz (76. Mucha), Matuszek, Maszkowski, Guilherme, Gołuch (58. Zych) – Bednarski (76. Ali).