Przewrotka Igora Angulo na wagę cennego zwycięstwa

Efektowny gol zdobyty przewrotką przez Igora Angulo zapewnił Górnikowi Zabrze zwycięstwo w meczu z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy Zagłębiem Sosnowiec.

W Górniku doszło do kilku zmian w porównaniu do spotkania z Pogonią. Na prawej obronie zadebiutował Boris Sekulić, a na środku defensywy wyszedł Dani Suarez. Do 30 minuty mecz toczył się pod dyktandu Górnika, a blisko 14 tys. widzów miało powody do zadowolenia. Tym bardziej, że gospodarze prowadzili 1:0. Akcja była fantastyczna: Jesus Jimenez zagrał piłkę do pole karne do wbiegającego Waleriana Gwilii, a Grozin strzelił swoją pierwszą bramkę dla Górnika. Były jeszcze dwie kolejne okazje – Jimenez i Gwilia, jednak raz zabrzanie wrócili z dalekiej podróży, kiedy po strzale Patrika Mraza z wolnego piłka trafiła w poprzeczkę.

Druga połowa zaczęła się od ataków gości i gola na 1:1. Dośrodkowanie z prawej strony strzałem z metra wykończył Zarko Udovicić. Goście z remisu cieszyli się dziewięć minut, wtedy padł gol „stadiony świata”. Sekulić wpadł z piłką w pole karne i dośrodkował ją do Igora Angulo. Ten stojąc tyłem do bramki piłkę przyjął i strzałem z przewrotki trafił do siatki. Najładniejszy i być może najważniejszy gol Hiszpana od momentu awansu do ligi! Dodajmy, że to jego 61. bramka strzelona dla Górnika w 102 meczach.

To nie był koniec emocji. Górnik miał jeszcze jedną wyborna okazję, by podwyższyć wynik, ale akcja Jimenez – Angulo zakończyła się strzałem tego ostatniego, obronionym przez bramkarza. Więcej okazji mieli gości. Mateusz Możdżeń z wolnego trafił piłką w słupek, a Tomasz Nawotka trafił nawet na 2:2. Sędzia skorzystał jednak z VAR i zauważył wcześniejszy faul na Jimenezie. Stadion eksplodował niczym po golu dla Górnika. Mało tego w doliczonym czasie gry po konsultacji VAR arbiter pokazał czerwoną kartkę Vamarze Sanogo

Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
1:0 – Gwilia, 12 min.
1:1 – Udovicić, 51 min.
2:1 – Angulo, 60 min.
Górnik: Chudy – Sekulić, Wiśniewski, Suarez, Koj – Mystakidis (46. Zapolnik), Matras, Gwilia (83. Wolsztyński), Żurkowski (68. Matuszek), Jimenez – Angulo.
Zagłębie: Hroszszo – Mygas (86. Ryndak), Polczak, Toth, Mraz – Nawotka, Greszszak (33. Milewski), Możdżeń, Pawłowski, Udarović (67. Nowak) – Sanogo.

Źródło: gornikzabrze.pl