Dariusz Grzesik wrócił do Sokoła Wola

FOTO: Magdalena Kowolik FOTO: Magdalena Kowolik

Piłkarze Sokoła Wola rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ZINA klasy okręgowej pod wodzą starego-nowego szkoleniowca. Do klubu w tej roli powrócił po blisko dziesięciu latach Dariusz Grzesik.

Dotychczasowy szkoleniowiec Sokoła po zakończonych rozgrywkach sezonu 2018/2019 Łukasz Biliński zdecydował się przyjąć ofertę APN Odry Wodzisław i w klubie tym będzie pełnił rolę asystenta Adam Burka.

Grzesik ma za sobą bogatą karierę piłkarską. Wychowanek GKS-u Tychy w barwach GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów zagrał 186 razy w ekstraklasie, zdobywając trzy gole. Sięgnął również trzykrotnie po Puchar Polski, raz po Superpuchar Polski, a w europejskich pucharach mierzył się przeciwko takim zespołom jak Bayer Leverkusen, Glasgow Rangers, Benfica Lizbona czy Galatasaray Stambuł. Jego umiejętności cenił także ówczesny selekcjoner reprezentacji Polski Andrzej Strejlau, za którego kadencji trzy razy zagrał z orłem na piersi. Po zakończeniu kariery zawodnika, jako trener prowadził zespoły GKS-u Tychy, Pniówka Pawłowice, Nadwiślana Góra, Ogrodnika Cielmice, Sokoła Wola (w 2009 roku) oraz MKS Lędziny. Obecnie jest też trenerem żeńskiego zespołu Polonia GKS Tychy.

Na pierwszym treningu drużyna z Woli spotkała się we wtorek (16 lipca). W okresie przygotowawczym Sokół rozegra zaledwie dwa mecze kontrolne.

Plan letnich sparingów Sokoła Wola:
20 lipca: Sparta Katowice - Sokół Wola
27 lipca: Sokół Wola - Orzeł Mokre

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami