Śląski Związek Piłki Nożnej zadecydował: "okręgówki" zostaną podzielone na podgrupy

FOTO: Arkadiusz Kogut FOTO: Arkadiusz Kogut

Niezwykle istotne decyzje dotyczące nadchodzącego sezonu w IV lidze i klasie okręgowej zapadły podczas ostatniego w tej kadencji posiedzenia zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. 

W IV lidze zagrają 34 drużyny podzielone na dwie grupy po 17 zespołów każda, zgodnie z terminarzem opublikowanym po poniedziałkowym losowaniu. Dodajmy, że na podstawie wniosku klubów Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę dotyczącą wieku młodzieżowca. W każdej drużynie będzie musiało grać dwóch młodzieżowców, ale jeden z nich będzie mógł być z rocznika 1999 lub młodszy, a drugi musi być z rocznika 2000 lub młodszy. Najlepsze drużyny w grupach I i II rozegrają mecze barażowe o awans do III ligi. Spadną zespoły z miejsc: 15, 16 i 17 oraz - w przypadku gdy z III ligi nie spadnie żaden z zespołów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, drużyny z miejsc 14 rozegrają baraże o utrzymanie.

W klasach okręgowych każda grupa, podzielona została na dwie podgrupy. O ich składach decydują Podokręgi. W każdej podgrupie w pierwszej rundzie zespoły w systemie każdy z każdym rozegrają mecz i rewanż. W drugiej rundzie cztery najlepsze zespoły z każdej podgrupy zmierzą się w grupie mistrzowskiej bez zaliczenia punktów z pierwszej rundy. Po osiem drużyn w sześciu grupach - zgodnie z podziałem terytorialnym Podokręgów: Bytom-Zabrze, Częstochowa-Lubliniec, Katowice-Sosnowiec, Racibórz-Rybnik, Bielsko-Biała-Tychy i Skoczów-Żywiec, systemem każdy z każdym - mecz i rewanż - będzie rywalizować o awans. Pozostałe drużyny w sześciu grupach (jak wyżej) zagrają o utrzymanie z drużynami, którymi nie spotkały się w pierwszej rundzie, z której punkty zostaną zachowane.

W grupie Bytom-Zabrze spadną cztery ostatnie drużyny, w grupie Częstochowa-Lubliniec sześć, w grupie Racibórz-Rybnik pięć, w grupie Katowice-Sosnowiec siedem, w grupie Bielsko-Biała-Tychy cztery i w grupie Skoczów-Żywiec też cztery. Liczba spadkowiczów może ulec zmianie w zależności od liczby spadkowiczów z wyższych klas.

W sezonie 2021/2022 każda grupa w IV lidze oraz klasie okręgowej liczyć będzie 16 drużyn.

Źródło: slzpn.pl

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami