Rozgrywki o Puchar Polski na szczeblu ŚlZPN potrwają do sierpnia. Rozlosowano pary pierwszej rundy

FOTO: Jarek Narewski FOTO: Jarek Narewski

Rozgrywki o Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej w sezonie 2019/2020 zostaną dokończone. Na 15 lipca zaplanowany został termin pierwszej rundy. Do tego czasu ma zakończyć się definitywnie rywalizacja w poszczególnych podokręgach.

W siedzibie ŚlZPN w Katowicach odbyło się losowanie pierwszego rundy okręgowego Pucharu Polski. Rozegrane zostaną trzy spotkania. Dzięki wolnym losom w ćwierćfinale znalazło się pięć zespołów. Niedokończone póki co są jeszcze rozgrywki w trzech podokręgach. Finał rywalizacji w Podokręgu Zabrze, w którym zmierzą się drużyny Młodości Rudno i Wilków Wilcza zaplanowany został na 11 lipca. Tego samego dnia rozegrany zostanie półfinałowy mecz w Podokręgu Rybnik. Zagrają w nim zespoły Odry Wodzisław i ROW-u 1964 Rybnik. Ze względu na problemy organizacyjne spotkanie to było już kilka razy przekładane. Na zwycięzcę tego pojedynku czeka w finale ekipa Unii Książenice

Nadal nie wiadomo jak zakończą się zmagania w Podokręgu Bytom. W finale zagrać mają zespoły Szombierek Bytom i Gwarka Tarnowskie Góry. Pierwotnie kierownictwo podokręgu termin tego spotkania wyznaczyło na 11 lipca. Jednak później zmieniło go na 30 czerwca. Zarząd Gwarka nie krył zaskoczenia tą decyzją, bowiem już wcześniej dał wolne piłkarzom, a wznowienie treningów przed nowym sezonem wyznaczył na 3 lipca. Drużyna z Tarnowskich Gór nie stawiła się więc w Bytomiu w dniu rozegrania finału, a pomiędzy klubem a Podokręgiem rozpoczęła się wymiana pism. Na razie sprawa nie została ostatecznie rozstrzygnięta.

Wyniki losowania:

I runda
15 lipca (środa)
Unia Turza – Pniówek Pawłowice
Soła Rajcza – zwycięzca rywalizacji w Podokręgu Rybnik
Unia Dąbrowa Górnicza – Spójnia Landek
Wolny los: Błyskawica Drogomyśl, Ruch Kochanowice, Raków II Częstochowa, zwycięzca rywalizacji w Podokręgu Bytom (Szombierki Bytom - Gwarek Tarnowskie Góry), zwycięzca rywalizacji w Podokręgu Zabrze (Młodość Rudno - Wilki Wilcza)

Terminy kolejnych rund:
Ćwierćfinały: 22 lipca (środa)
Półfinały: 29 lipca (środa)
Finał: 4 sierpnia (wtorek)

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami