Piast Gliwice nie zagra w finale Pucharu Polski

W półfinale rozgrywek o Puchar Polski drużyna Piasta Gliwice przegrała z pierwszoligową Wisłą Kraków 1:2. W finale "Biała Gwiazda" zmierzy się z Pogonią Szczecin, która po dogrywce pokonała Jagiellonię Białystok.

Spotkanie rozpoczęło się w najlepszy możliwy sposób dla gospodarzy. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Kacper Duda dośrodkował piłkę na głowę Dawida Szota. Ten zgrał futbolówkę głową do znajdującego się tuż przed bramką Szymona Sobczaka. Napastnik Wisły z bliskiej odległości zdobył bramkę. W 38. minucie gry było 2:0. Jesus Alfaro zgarnął w polu karnym odbitą piłkę i precyzyjnym strzałem pokonał Frantistka Placha. .

Drugą odsłonę rywalizacji lepiej rozpoczęli goście. Przełożyło się to na kilka sytuacji podbramkowych, z których jedna przyniosła pożądany skutek. W 54. minucie meczu Ariel Mosór wykorzystał dobrą centrę z rzutu rożnego i uderzeniem głową pokonał Alvaro Ratona. Podopieczni Aleksandara Vukovicia szukali szansy na wyrównanie, lecz krakowianie szczelnie się bronili.

W 74. minucie Wisła mogła podwyższyć prowadzenie, ale strzał Alfaro świetnie obronił Plach. Piast nie znalazł sposobu na skuteczne zagrożenie bramce "Białej Gwiazdy". W końcówce szanse na trzeciego gola miała jeszcze Wisła, ale rezultat spotkania nie uległ już zmianie.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:1 (2:0)
1:0 - Sobczak, 2 min.
2:0 - Alfaro, 38 min.
2:1 - Mosór, 54 min.
Piast: Plach – Pyrka, Mosór, Czerwiński, Huk (46. Mokwa), Tomasiewicz (46. Szczepański), Dziczek, Kądzior (60. Krykun), Kostadinov, Ameyaw, Piasecki (78. Wilczek).