W katowickim Spodku odbędzie się turniej finałowy siatkarskiego Pucharu Polski

W katowickim Spodku odbędzie się turniej finałowy siatkarskiego Pucharu Polski

Cztery najlepsze drużyny PlusLigi, mistrzowie świata, zagraniczne gwiazdy, mnóstwo atrakcji i wspaniałe sportowe widowiska – to wszystko czeka na kibiców  14 i 15 marca, kiedy to w katowickim Spodku rozegrany zostanie turniej finałowy Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2020.

Przypomnijmy, że w  ćwierćfinałach przepustki do wielkiego finału zdobyły drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Vervy Warszawa Orlen Paliwa, PGE Skry Bełchatów oraz Trefla Gdańsk. W półfinałach, rozgrywanych 14 marca, zmierzą się Grupa Azoty ZAKSA z Treflem oraz VERVA z PGE Skrą.

- Mam zaszczyt ogłosić, że turniej finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany w wyjątkowym miejscu dla polskiej siatkówki. Katowice to miasto, który dynamicznie się rozwija i każdy kibic, który przyjedzie w weekend 14-15 marca na pewno będzie zaskoczony, jak wielką przemianę przeszło w ostatnich latach. Dodatkowo jestem szczęśliwy, że w roku, gdy jako zawodowa liga obchodzimy jubileusz 20-lecia, turniej finałowy zagramy w Spodku, można powiedzieć w świątyni polskiej siatkówki. Zdobyliśmy w niej mistrzostwo świata, wiąże się z nią mnóstwo fantastycznych wspomnień – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S. A.

– Katowice to mekka polskiej siatkówki. To właśnie w Spodku polscy siatkarze wywalczyli w 2014 roku złoty medal mistrzostw świata. Nieopodal mamy Aleję Gwiazd Siatkówki, gdzie znajdziemy odciski Bartosza Kurka, Pawła Zagumnego, Piotra Gruszki, Vitala Heynena czy Andrzeja Wrony. W ostatnich latach byliśmy gospodarzem mistrzostw Europy i Siatkarskiej Ligi Narodów. Regularnie dopingujemy siatkarzy GKS Katowice w rozgrywkach PlusLigi. Cieszę się, że przed nami kolejne siatkarskie emocje podczas finału Pucharu Polski, który odbędzie się w Katowicach już w marcu – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Turniejowi finałowemu towarzyszyć będzie mnóstwo dodatkowych atrakcji dla kibiców.

– Chcemy, by każdy z klubów Ligi Mistrzów Świata był aktywnym uczestnikiem tego weekendy z polską ligową siatkówką – podkreśla prezes Zagumny.

Turniej finałowy w Katowicach:

Półfinały, 14 marca
VERVA Warszawa Orlen Paliwa - PGE Skra Bełchatów
Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Finał, 15 marca

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami