Kolejna "Pomarańczowa" rewolucja. Z Jastrzębskim pożegnało się aż ośmiu siatkarzy i trener Kovac!

Kolejna "Pomarańczowa" rewolucja. Z Jastrzębskim pożegnało się aż ośmiu siatkarzy i trener Kovac!

Kolejna rewolucja w składzie "Pomarańczowych"! Z ekipą z Jastrzębia-Zdroju żegna się nie tylko trener aktualnych Mistrzów Europy Serbów, ale także aż 8 siatkarzy, a nawet fizjoterapeuta. 

Zarząd Jastrzębskiego Węgla podał listę zawodników, którzy odchodzą z zespołu. Wiadomo też, że w kolejnym sezonie trenerem jastrzębskiej drużyny nie będzie Slobodan Kovac.

W oficjalnym klubowym komunikacie czytamy, że z ostatnim dniem maja 2020 r. wygasły kontrakty: Dawida Konarskiego, Juliena Lyneela, Christiana Fromma, Piotra Haina, Grahama Vigrassa, Dominika Depowskiego, Pawła Ruska oraz Arturo Iglesiasa. Ponadto końca dobiegła również misja trenera Slobodana Kovaca. W przypadku wyżej wymienionych zawodników oraz trenera Klub podjął decyzję o nieprzedłużaniu umów na kolejny sezon. Współpracę z naszym Klubem zakończył również fizjoterapeuta Rafał Majchrzak.

– Pragnę serdecznie podziękować trenerowi, członkowi sztabu szkoleniowego oraz wszystkim zawodnikom za wykonaną pracę na rzecz naszego klubu. Większość z nich miała znaczący udział w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski w sezonie 2018/19, część z nich była gwiazdami zespołu, inni zaś stanowili wielką wartość w budowaniu dobrej atmosfery w szatni. Każdy z nich zostanie zapamiętany dzięki wielu dobrym występom, jak chociażby w minionym sezonie w Lidze Mistrzów. Dziękuję za zaangażowanie i emocje, jakich dostarczyli nam reprezentując barwy Jastrzębskiego Węgla – podkreśla Adam Gorol, prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla.

Ważne umowy z Jastrzębskim Węglem na kolejny sezon mają: Jakub Popiwczak, Lukas Kampa, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Michał Szalacha oraz Jakub Bucki

– Ruchy kadrowe w zespole są znaczące, ale tak czasem bywa. Nowa rzeczywistość, w której przyszło nam funkcjonować każe nam budować zespół na nowy sezon ostrożnie, w sposób wyważony, aczkolwiek ambitnie. Jastrzębski Węgiel jak zawsze wysoko zawiesza sobie poprzeczkę i nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie. Znów chcemy powalczyć o najwyższe cele. Wkrótce, za pośrednictwem naszych oficjalnych kanałów informacyjnych kibice poznają pełny kształt sztabu szkoleniowego oraz drużyny na nowy sezon – dodaje prezes jastrzębskiego klubu.

źródło: JW

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami