Pomarańczowi samodzielnym liderem PlusLigi

Po pewnym zwycięstwie nad ekipą Eneą Czarnymi Radom zespół Jastrzębskiego Węgla został samodzielnym liderem PlusLigi. Pomarańczowi po sześciu kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów.

Od początku spotkania swoje niezwykle wysokie - jak na mistrza Polski przystało - warunki narzuciła ekipa Jastrzębskiego Węgla. Gospodarze zdecydowanie nie zlekceważyli dużo słabszego rywala i wyszli na mecz w swoim najmocniejszym zestawieniu personalnym. Radomianie próbowali nawiązać kontakt z przeciwnikiem, ale próby były skuteczne tylko do stanu 11:11. Wówczas cztery punkty z rzędu przy zagrywce Jeana Patry'ego zdobyli gospodarze i nie oddali prowadzenia aż do końca pierwszej partii, którą zakończył atakiem Tomasz Fornal.

W drugim secie walka była zdecydowanie bardziej wyrównana, ale ostatecznie wszystko skończyło się zupełnie tak samo. Znów do połowy seta twardą walkę toczyli radomianie, ale mistrz Polski był bezwzględny. Świetnie spisywał się Norbert Huber, który od początku sezonu świetnie blokuje i prezentuje wysoką skuteczność w ataku.

Trzeci set to już zupełny brak radości po stronie radomskiej ekipy i całkowita euforia jastrzębskich kibiców. Swoich sił w polu serwisowym próbował jeszcze wchodzący z ławki Bartosz Gomułka, ale to było zbyt mało, aby zagrozić rozpędzonym gospodarzom. W ostatniej akcji efektownym atakiem na czystej siatce popisał się Rafał Szymura i jastrzębianie mogli świętować objęcie fotela lidera PlusLigi.

Jastrzębski Węgiel - Enea Czarni Radom 3:0 (25:20, 25:20, 25:17)
Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Gladyr, Huber, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) - Sclater, Skruders, Jóźwik.
Czarni: Meljanac, Todorović, Ostrowski, Kufka, Piotrowski, Hofer, Nowowsiak (libero) - Teklak, Kraj, Gomułka, Gniecki, Buszek.