Pierwszy ćwierćfinał dla Włochów

Siatkarze Gas Sales Daiko Piacenza wygrali z Jastrzębskim Węglem 3:2 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów siatkarzy. Rewanż zostanie rozegrany 28 lutego w Jastrzębiu-Zdroju.

Zespół trenera Marcelo Mendeza świetnie rozpoczął. W pierwszym secie Pomarańczowi niepodzielnie panowali na boisku demonstrując swoje atuty w postaci świetnej gry blokiem oraz dobrze zorganizowanej obrony. Długo zanosiło się też na to, że mistrzowie Polski odniosą zwycięstwo w drugiej odsłonie. Niespodziewane kłopoty pojawiły się przy zagrywce Roberlandego Simona. Kubańczyk trzykrotnie zaskoczył przyjmujących gości skrótami i gospodarze odskoczyli na kilka punktów przewagi. Jastrzębianie zdołali ją wprawdzie zniwelować, że w grze na przewagi popełnili zbyt dużo błędów przy własnym serwisie i wygranej w tym secie cieszyli się gracze Piacenzy.

W trzeciej partii ekipa trenera Andrei Anastaziego poszła za ciosem. Wybici z uderzenia jastrzębianie długo nie mogli się pozbierać. Kiedy ich gra zaczęła powoli wracać na właściwe tory set był praktycznie rozstrzygnięty. Na szczęście zespół Jastrzębskiego Węgla zdołał przetrwać kryzys i w czwartej odsłonie znów grał na swoim poziomie. Zaprocentowało to doprowadzeniem do tie-braeku. W nim lepsi okazali się gospodarze.

Rewanż zostanie rozegrany w środę 28 lutego w Jastrzębiu-Zdroju. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla, by awansować, muszą wygrać 3:0 lub 3:1; w przypadku zwycięstwa 3:2 półfinalistę wyłoni złoty set

Gas Sales Daiko Piacenza – Jastrzębski Węgiel 3:2 (19:25, 30:28, 25:16, 22:25, 15:11)
Piacenza: Brizard, Leal, Simon, Romano, Lucarelli, Caneshi, Scanferia (libero) - Andringa, Gironi, Alonso.
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Fornal, Huber, Patry, Szymura, Gladyr, Popiwczak (libero) - Sclater, Skruders, Sedlacek.