Piast Gliwice i Górnik Zabrze rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy

FOTO: Dariusz Grabiński FOTO: Dariusz Grabiński

Po krótkiej zimowej przerwie do treningów wracają piłkarze klubów występujących w PKO BP Ekstraklasie. Wszak już 8 lutego rusza wiosenna runda jej rozgrywek. W środę (8 stycznia) przygotowania rozpoczynają zawodnicy Piasta Gliwice i Górnika Zabrze.

Górnik Zabrze

Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze Górnika rozpoczną 8 stycznia. 11 stycznia zostanie rozegrany pierwszy mecz kontrolny z Banikiem Ostrawa (miejsce rozegrania sparingu pozostaje do ustalenia). 15 stycznia zabrzanie wylecą na dziesięciodniowy obóz przygotowawczy do cypryjskiego Ayia Napa. Podczas zgrupowania zostanie rozegranych pięć meczów sparingowych z węgierskim Diosgyori VTK, słowackim AS Trencin, czeskim FK Teplice oraz rumuńskimi drużynami CF Chindia Targoviste i AFK Csikszereda Miercurea Ciuc. Po powrocie do Polski Górnicy trenować będą na obiektach własnych. Ostatni mecz kontrolny odbędzie na wyjeździe z Red Bull Salzburg.

Plan zimowych sparingów:
11 stycznia: Górnik Zabrze - Banik Ostrawa
18 stycznia: Górnik Zabrze - Diosgyori VTK (Węgry)
19 stycznia: Górnik Zabrze - CF Chindia Targoviste (Rumunia)
22 stycznia: Górnik Zabrze - AS Trencin (Słowacja)
25 stycznia: Górnik Zabrze - FK Teplice (Czechy)
25 stycznia: Górnik Zabrze - AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (Rumunia)
1 lutego: Górnik Zabrze - Red Bull Salzburg (Austria)

Piast Gliwice

Broniący tytułu mistrza Polski zespół Piasta Gliwice do zajęć wraca również 8 stycznia. Przez pierwsze dni po powrocie do Gliwic podopieczni trenera Waldemara Fornalika przejdą testy wydolnościowe i będą trenować na swoich obiektach. Następnie wyjadą na krótkie zgrupowanie do Kamienia. Tam też rozegrają pierwszy sparing, a ich rywalem będzie pierwszoligowy GKS 1962 Jastrzębie. Gra kontrolna z pierwszoligowcem zostanie rozegrana 17 stycznia i zakończy pierwszy obóz.

Trzy dni później Piast wyleci do Turcji na główne niespełna dwutygodniowe zgrupowanie. W Larze (Antalya) gliwiczanie rozegrają cztery spotkania sparingowe. Rywalami piłkarzy Piasta będą Szachtior Soligorsk, Zoria Ługańsk i NK Celje. Czwarty sparingpartner zostanie podany w późniejszym terminie. Powrót do kraju zaplanowano na 31 stycznia.

Plan zimowych sparingów Piasta:
17 stycznia: Piast Gliwice - GKS 1962 Jastrzębie
25 stycznia: Piast Gliwice - Zoria Ługańsk (Ukraina)
29 stycznia: Piast Gliwice - Szachtior Soligorsk (Białoruś)
30 stycznia: Piast Gliwice - NK Celje (Słowenia)

Powrót na górę

Piłka nożna

Inne dyscypliny

Strefa konesera

Polecane strony

O nas

Podążaj za nami