Piast wygrał w dokończonym meczu

Piast Gliwice wygrał u siebie z Puszczą Niepołomice 1:0 w dokończonym we wtorek meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla gliwiczan było to pierwsze ligowe zwycięstwo w 2024 roku.

Gra została wznowiona w 14 minucie i 30 sekundzie. Gra rozpoczęła się wrzutem z autu dla gospodarzy z miejsca, gdzie piłka opuściła boisko przed odgwizdaniem przez sędziego przerwania zawodów w pierwszym terminie spotkania, czyli 2 grudnia 2023 roku. W pierwszej połowie częściej atakowali gliwiczanie, ale długo nie przynosiło to żadnych efektów. Dopiero w 40. minucie po kombinacyjnej akcji Jorge Felix strzelił obok słupka bramki przyjezdnych. Chwilę potem Hiszpan cieszył się już z gola. Z prawej strony dośrodkował Michael Ameyaw, piłka trafiła do Felixa, który z trzech metrów wepchnął ją do siatki.

Po przerwie do natarcia ruszyli piłkarze z Niepołomic i po uderzeniu Tomasza Wojcinowicza interweniował widowiskowo Frantisek Plach. Zespół trenera Aleksandara Vukovica odpowiedział akcją zakończoną płaskim strzałem Ameyawa, z którym poradził sobie bramkarz Puszczy. Później kilka razy „kotłowało” się na polu karnym Piasta, jednak bez celnych strzałów. Gospodarze wyprowadzili parę kontr, też nieskutecznych, i mecz skończył się wynikiem 1:0.

Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)
1:0 - Felix, 43. min.
Piast: Plach - Pyrka, Munoz, Czerwiński, Mokwa - Tomasiewicz, Dziczek (33. Kostadinov) - Ameyaw (90. Szczepański), Chrapek (66. Hateley), Felix - Wilczek.